قایقرانی در اردبیل توسعه می‌یابد

رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: رشته قایقرانی در منطقه توریستی شورابیل و رودخانه بالیقلو چای اردبیل توسعه می‌یابد.

به گزارش خبرنگار آذرگرمی، علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی در سفر به اردبیل و در دیدار با شهردار این شهر گفت: قایقرانی استان اردبیل در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است که حضور در لیگ قایقرانی یکی از این اقدامات ارزشمند و چشمگیر هیات قایقرانی در استان اردبیل بوده است.

او افزود: امیدواریم استان اردبیل اولین شهری باشد که بتوانیم در طول مسیر رودخانه یعنی رودخانه بالیقلو چای این شهر، رشته قایقرانی را توسعه دهیم.

رئیس فدراسیون قایقرانی بیان کرد: با توجه به زیر ساخت‌هایی که در منطقه شورابیل وجود دارد و با کمی تغییرات و بهسازی منطقه و احداث زیر ساخت‌های مناسب برای این رشته ورزشی می‌توان مسابقات بین المللی قایقرانی را در استان اردبیل میزبانی کرد.

سهرابیان ادامه داد: برگزاری اردو‌های تیم ملی در اردبیل به خصوص منطقه نمونه گردشگری شورابیل از دیگر اهداف ما است که برای تحقق این امر لازم است همه‌ی دست اندرکاران دست به دست هم دهند تا از ظرفیت بزرگ دریاچه شورابیل به نحو احسن بهره برداری کنیم.

ایجاد مدرسه قایقرانی در اردبیل

شهردار اردبیل نیز در این دیدار با اشاره به ایجاد مدرسه قایقرانی در اردبیل، تشریح کرد: شهرداری اردبیل زیر ساخت‌های لازم برای قایقرانی را ایجاد می‌کند، به شرطی که فدراسیون شرایط لازم برای ارسال تجهیزات، برگزاری مسابقات و دوره‌های آموزشی و استعدادیابی را در استان اردبیل فراهم کند.

حمید لطف اللهیان یک تیم فنی و علمی در بدنه ورزش استان و هیات‌های ورزشی وجود دارد که کار‌های بزرگی را در ورزش انجام داده اند و هماهنگی خوبی در بدنه ورزش استان وجود دارد که اگر به خوبی مدیریت شوند روز‌های درخشانی در انتظار ورزش استان خواهد بود.

او با اشاره به اینکه پیگیری و مطالبه گری هیات‌های ورزشی در خصوص توسعه ورزش از شهرداری‌ها می‌تواند به ورزش کمک کند، تصریح کرد: لازم است تمام رشته‌های ورزشی را در بین خانواده‌ها توسعه بدهیم و سلامتی را با توسعه ورزش همگانی و ایجاد نشاط در بین خانواده‌ها ایجادکنیم.

شهردار اردبیل عنوان کرد: استعدادیابی در تمام رشته‌های ورزشی ضرورت دارد و با توجه به این موضوع باید به دنبال توسعه ورزش و رساندن جامعه با مسیر ورزش به مقصد سلامتی باشیم.

لطف اللهیان افزود: شهرداری اردبیل در ورزش به دنبال درآمدزایی نبوده، بلکه به فکر سلامت عمومی جامعه است، که این موضوع تنها با ورزش می‌تواند برای مردم مفید واقع شود و ما نیز در کنار توسعه عمرانی به دنبال توسعه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی هم هستیم.اردبیل برای توسعه قایقرانی ظرفیت بالایی دارد

سجاد انوشیروانی، مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات انجام گرفته از طرف شهرداری اردبیل در حوزه ورزش گفت: استان اردبیل برای توسعه قایقرانی در دو بخش قهرمانی و همگانی از ظرفیت بالایی برخوردار است که این ظرفیت باید برای استان اردبیل احیا شود.

او اضافه کرد: منطقه نمونه گردشگری شورابیل از ظرفیت خوبی برای ایجاد فضا‌های ورزشی در رشته‌های مختلف ورزشی برخوردار است که برای جذب توریسم ورزشی و برگزاری مسابقات ملی و بین المللی این منطقه می‌تواند ظرفیت‌های خوبی برای استان و کشور باشد.

درباره Kral TRT

پیشنهاد ما به شما

علی دایی: تصمیمی برای بازگشت به فوتبال ندارم

علی دایی در حاشیه حضورش در پیست اسکی دربندسر در خصوص بازگشت به فوتبال و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *