برف و باران از امشب اردبیل را فرا می‌گیرد

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: از امشب با ورود سامانه ناپایدار جوی برف و باران اردبیل را فرا می‌گیرد.

سیاوش محمدی، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگار آذرگرمی، گفت: بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده جوی پایدار طی امروز در استان است که بر این اساس آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد (ملایم تا متوسط) خواهد بود.

او افزود: از امشب بتدریج بر میزان پوشش ابر در استان افزوده خواهد شد و مطابق هشدار هواشناسی از فردا آسمان استان در غالب ساعات ابری، توام با وزش باد تند تا شدید، رخداد مه، کاهش دما (کاهش محسوس دما بویژه از روز جمعه ۲۲ اسفند) و بارش باران و برف خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: این وضعیت جوی تا ظهر شنبه هفته آینده در استان اردبیل ادامه خواهد داشت.
محمدی گفت: بارش‌ها در ابتدا طی روز پنجشنبه به صورت باران خواهد بود، ولی با سرد شدن دمای هوا طی روز جمعه حتی در نواحی شمالی استان نیز بارش برف انتظار می‌رود.

او گفت: با رخداد این سامانه بارشی آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و در جاده‌ها و گردنه‌های برف گیر و کوهستانی استان اختلال در تردد جاده‌ای دور از انتظار نخواهد بود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل افزود: ضمناً امکان اختلال در پرواز‌های فرودگاه اردبیل بدلیل رخداد باد جانبی، کاهش دید افقی و پایین بودن کف ابر در طی مدت مذکور وجود دارد.

محمدی اظهار داشت: مجددا از بعدازظهر روز شنبه تا اواسط هفته آتی جوی نسبتاً پایدار در استان اردبیل حاکم خواهد شد.

درباره Kral TRT

پیشنهاد ما به شما

برف روبی و بازگشایی راه ۲۶۲ روستای استان اردبیل

با تلاش راهداران راه ۲۶۲ روستای استان اردبیل برف روبی و بازگشایی شد. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *