۸۷ مصدوم در حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال در اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از مصدومیت ۸۷ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال و انفجار مواد محترقه در اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار آذرگرمی، شهرام حبیب زاده با اشاره به اینکه از ۲۰ الی ۲۷ اسفندماه امسال تعداد ۸۷ نفر در اثر حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال و انفجار مواد محترقه مصدوم شده اند گفت: متاسفانه سالانه بدلیل انحراف از هنجار‌های اصلی و سنتی که کاملا از روح این آیین جدا است شاهد حوادثی تلخ و دردناک در سطح جامعه هستیم که باعث آسیب جدی جسمی و روحی بخصوص در سنین جوانی و نوجوانی می‌شود.

او ضمن قدردانی از تمامی کارکنان دانشگاه که در خدمت رسانی به این آسیب دیدگان به صورت شبانه روزی تلاش کردند، افزود: امسال نیز شاهد حوادثی تلخ و ناگوار در استان بودیم که جا دارد بخصوص در این ایام، خانواده‌ها بیش از پیش مراقبت کنند.

غریبانی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز کل مصدومین حوادث شب گذشته را ۶۸ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۵۲ نفر درمان و ترخیص شدند، ۱۶ نفر بستری و تحت نظر بودند که ۲ نفر از این تعداد، در بخش ویژه بیمارستان بستری و ۲ نفر نیز دچار قطع انگشتان دست شده اند.

او افزود: همچنین ۱۲ نفر نیز دچار آسیب چشمی و ۵۲ نفر دچار سوختگی سطحی تا شدید شده اند.

غریبانی تعداد مصدومین شهرستان اردبیل را ۴۹ مورد مصدوم عنوان کرده و گفت: مصدومین انفجار مواد محترقه در چهارشنبه آخر سال ۹۹ در شهرستان مشگین شهر ۸ نفر، پارس آباد ۵ نفر، کوثر ۳ نفر، گرمی ۲ نفر و نمین ۱ نفر بوده و خوشبختانه امسال فوتی در اثر انفجار مواد محترقه نداشتیم.

درباره Kral TRT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *